RECEPTA NA UDANE ŻYCIE

 

Zapewne niejednokrotnie każdy z nas zadawał sobie pytanie: ” Jak żyć?” Czy w ogóle istnieje recepta na udane życie? Myślę, że w łatwy sposób możemy takową receptę opracować. Gdy to nastąpi, będziemy mieli do dyspozycji „kilka prostych poleceń”, które zmienią nasze życie codzienne.

Recepta jest skierowana do każdego chrześcijanina, a przede wszystkim do tego, który aktualnie przeżywa jakieś trudne doświadczenie. Choruje, odczuwa zagubienie, wątpi albo czegoś poszukuje…

 

Punkt pierwszy– ZAUFAJ PANU!  Oddaj Panu Bogu wszystkie zmartwienia, troski, ale również wszelkie radości. Ufaj Mu, On Cię kocha i ma doskonały plan na Twoje życie. Pomogą w tym słowa Psalmu: „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu, a On sam będzie działał” (Ps 37,5).

 

Punkt drugi– Módl się! Bez żadnych wymówek, podejmuj codzienną modlitwę. Rozmawiaj z Bogiem, bo to Twój przyjaciel, a przyjaźń trzeba przecież pielęgnować! Rozważ fragment Listu do Kolosan: „Trwajcie gorliwie na modlitwie…” (Kol 4,2).

 

Punkt trzeci– Czytaj Pismo Święte! Czytanie Biblii jest słuchaniem Pana Boga, który codziennie wysyła nam ” BOŻE SMS’Y”. Przeczytaj każdego dnia, choć krótki fragment z Pisma Świętego i dowiedz się, co w danym czasie Pan Bóg chce Ci przekazać.

 

Punkt czwarty– Nie bój się! Ciągle boisz się o jutro? Bez obaw, nie martw się. Pan Bóg już tam jest, i o wszystko się zatroszczy! Zgodnie z fragmentem Ewangelii wg. św. Mateusza: „Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie.” ( Mt 6, 34)

 

Punkt piąty– Bądź wytrwały i wierny! Pamiętaj o pierwszym przykazaniu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną„.

 

Punkt szósty– Raduj się! W oczach Boga jesteś „bardzo cennym diamencikiem”. On każdego dnia obdarowuje Cię wszelkimi, potrzebnymi łaskami. Masz wiele powodów do radości, więc słuchaj Psalmu: „Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca.” ( Ps 37,4)

 

Punkt siódmy– Czyń dobro! Na zło odpowiadaj dobrem. Pamiętaj o tym w wyjątkowym roku Miłosierdzia Bożego. Praktykuj uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała, pomagaj bliźniemu. „Miej ufność w Panu i czyń to, co dobre, a będziesz mieszkał w kraju i żył bezpiecznie.„(Ps 37)

 

Punkt ósmy-Wypłyń na głębię! Nie bój się! Daj się porwać Bożej miłości.” Żyj tak, aby ludzie pytali Cię o Boga.” Pamiętaj słowa z Ewangelii: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!” (Łk 5,4)

 

Punkt dziewiąty-Wybaczaj! Pan Bóg przebacza Ci, ilekroć przyjdziesz do Niego skruszony i żałujący swoich złych czynów, tak, więc i Ty przebaczaj bliźniemu. Pamiętasz, co Jezus powiedział do św. Piotra? ” Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.”(Mt 18,22)

 

Punkt dziesiąty– KOCHAJ! Masz możliwość, aby każdego dnia uczyć się miłości od samego MISTRZA, wykorzystaj to!  Kochaj Boga, siebie i bliźniego. Pamiętaj o przykazaniu MIŁOŚCI: ” Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą, a bliźniego swego jak siebie samego.”

Dziesięć punktów, które można by skrócić do jednego, króciutkiego zdania- Żyj z Bogiem! Myślę, że to jedyna recepta, na NAPRAWDĘ UDANE ŻYCIE.

 

Dagmara Krasowska

Blogerka

Daga[.]blog[.]deon[.]pl