Po pomoc do Mamy!

 

Litania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, czyli kolejna modlitwa maryjna, którą warto odmawiać w każdej potrzebie. Już sam tytuł Maryi „Nieustającej Pomocy”, zachęca nas do zwracania się do niej w kłopotach i troskach dnia codziennego. Jezus, który uczynił ją naszą Matką, pragnie, abyśmy z ufnością przychodzili do Niej po pomoc. Ona, chociaż Matka Boga, jest człowiekiem i najlepiej rozumie nasze życie. Sama doświadczyła radości i smutku, bólu i cierpienia. Za swoje piękne życie na ziemi, została wzięta z duszą i ciałem do nieba, aby nieustannie wspierać nas swoją pomocą.

Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy trwa już od wieków. Niezliczone rzesze ludzi, uciekające się do Niej po ratunek i wparcie, zostało wysłuchanych i obdarzonych wieloma łaskami, o czym świadczy ogromna ilość świadectw złożonych na przestrzeni wieków. Z litanią ściśle łączy się także ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która powstała w IX wieku, a obecnie należy do najpopularniejszych na świecie wizerunków Maryi.

 

Matka Boża, która nam nieustannie pomaga, to Matka Bolesna, która na swych rękach trzyma Dzieciątko Jezus. Kiedy doświadczamy w swoim życiu trudności, mniejszych bądź większych, idźmy do Matki, której serce miecz przeniknął. Ona, nazywana w litanii, niezwyciężoną Potęgą, uzbrojoną Twierdzą dla naszej obrony, Kotwicą naszej nadziei czy Panią naszych losów, pośpieszy nam z pomocą i pomoże przetrwać trudne chwile. Sama wielokrotnie przekonałam się o mocy Maryi, której żadne z Jej dzieci, nie pozostaje Jej obojętne. Ona potrafi pokrzepić i wlać w serce nadzieję, nawet kiedy po ludzku sytuacja wydaje się bez wyjścia. Jeśli nasze ziemskie mamy, troszczą się o nas nieustannie, nawet kiedy jesteśmy już dorośli, o ileż bardziej pomaga nam Matka, którą Bóg uczynił Królową nieba i ziemi.

 

Magdalena Pawełczyk

Blogerka mocjegoslowa[.]simplesite[.]com