Nowenna Pompejańska

Ile trwa? Nowenna trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (Radosną, Bolesną i Chwalebną). Jeżeli ktoś chce, może odmawiać cztery części, czyli łącznie z tajemnicami Światła.

Jak odmawiać:

Część błagalna Nowenny

pierwsze 27 dni (czyli 3 razy klasyczna, 9-cio dniowa nowenna)

Przed rozpoczęciem każdej z trzech (lub czterech) części Różańca, najpierw krótko i zwięźle wymieniamy intencję, w jakiej się modlimy. Następnie dodajemy: Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Po ukończeniu każdej z części Różańca odmawiamy poniższą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompei, że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez Święty Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompei wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen. 

oraz: trzy razy wypowiadamy: Królowo Różańca Świętego, módl się za nami. 

 

Część dziękczynna Nowenny

pozostałe 27 dni

Przed rozpoczęciem każdej z trzech części Różańca – tak samo jak poprzednio: krótko i zwięźle wymieniamy intencję, w jakiej się modlimy. Następnie dodajemy: Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Po ukończeniu każdej z części Różańca odmawiamy poniższą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie – ile mi sił starczy będę rozszerzać cześć Twoją o Dziewico Różańca Świętego w Pompei, bo gdy Twej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadał o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś; o ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby niegodni tak jak i ja – grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobrą, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen. 

oraz: trzy razy wypowiadamy: Królowo Różańca Świętego, módl się za nami. 

54-dniowa kuracja. Spróbuj, efekt gwarantowany!

Święty Josemaria Escirva powiedział: „Różaniec jest potężną bronią. Używaj jej z ufnością, a zadziwią Cię wyniki.” Słowa te z pełnym przekonaniem możemy odnieść do Nowenny Pompejańskiej, która jest przecież modlitwą różańcową. Co więcej, została nazwana najsilniejszą drogą modlitwy do Maryi. Odmawiając część dziękczynną Nowenny, zobowiązujemy się do rozszerzania nabożeństwa do Różańca Świętego. Chciałabym, więc napisać kilka słów o ogromnych owocach, jakie przynosi ta wyjątkowa modlitwa. Moje pierwsze zetknięcie się z Nowenną Pompejańską, nastąpiło w momencie, gdy zaczęła ją odmawiać moja koleżanka. Pomyślałam wtedy: Chciałabym spróbować. Natłok spraw i tak po ludzku zwyczajne lenistwo i lęk, przed takim duchowym wyzwaniem, sprawiły, że mój zapał szybko gasł. Trzy części różańca przez 54 dni? Nie, to chyba jednak nie dla mnie. Wszak czasem ciężko jest się skupić, podczas jednej części. Tak się jednak składało (przypadek?), że słyszałam o kolejnych osobach, które rozpoczynają tą modlitwę. Pragnienie w moim sercu było coraz większe. Ostatecznie jednak zdecydowałam się na tą modlitwę, kiedy przyszedł ciężki okres w życiu. Zostałam bez pracy, co gorsza, przyszło ogromne zrezygnowanie. Rozpoczęłam Nowennę i ze zdziwieniem zauważyłam, że to, co wydawało mi się modlitewnym hardcorem, z dnia na dzień staje się coraz łatwiejsze. Doszło do tego, że po zakończeniu jednej Nowenny, rozpoczęłam drugą! Czy zostałam wysłuchana? Tak! Może nie natychmiast, może nie w spektakularny i piorunujący sposób, ale z pełnym przekonaniem mogę polecić wszystkim tą wymagającą, ale piękną modlitwę! Pamiętajcie, że czasem potrzeba cierpliwości, bo tak naprawdę tylko Pan Bóg wie, kiedy jest najwłaściwszy moment na realizację, tego, o co prosimy. I tylko Pan Bóg wie, czy to, o co prosimy przez ręce Jego Matki, jest dla nas dobre. Pomijając wszystkie wysłuchane intencje, w których się modlimy, Nowenna Pompejańska oczyszcza w sposób wyjątkowy! Spróbuj tej niesamowitej „54-dniowej kuracji”, a zadziwią Cię efekty! Otrzymasz więcej niż będziesz prosił! Różańce w dłoń!

 

Magdalena Pawełczyk

Blogerka mocjegoslowa[.]simplesite[.]com