Adoracja- Przed Zesłaniem Ducha świętego

(śpiew)

Bracia, klęcząc przed Najświętszym Sakramentem pytamy Ducha świętego: Kim jesteś dla nas? Nie chcemy zanurzać się w teoriach i domysłach, tylko prosimy cię- przyjdź i pomóż nam dobrze przeżywać formację do kapłaństwa.

Panie przyjdź i przeprowadź generalny remont naszego życia. Wielokrotnie nazywamy ciebie, Duchu święty, wiatrem. Dlaczego? Może dlatego, że czujemy, że jesteś w stanie oczyścić i przewietrzyć miejsca w których brakuje świeżego powietrza.

Duchu święty przyjdź…

Chcemy wierzyć, że w Tobie znajdziemy odpowiedź na nasze pytania.

Po pierwsze: pytamy Ciebie o naszą słabość. Czy starczy nam energii, by do końca życia mówić o Zmartwychwstaniu? Czy nie będziemy woleli wybierać prostszych tematów, milszych dla ucha?

Czy niewielkie umiejętności i strach przed porażką nie będą nas znosić na „pobocza Twojej woli”?

Uspokaja nas słuchanie słów skierowanych do Apostołów: „Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka”.

Ty, Panie uzbrajasz nas mocą swojego Ducha, byśmy głosili ludziom to co jest trudne, ale konieczne dla ich rozwoju.

Przyjdź więc Duchu Święty, który jesteś dla nas Ogniem. Wiemy, że jeśli się Tobą nie zapalimy, będziemy się tylko nieśmiało żarzyć.

Panie, chcemy teraz w chwili ciszy oddać Tobie to wszystko, co budzi w nas lęk. Przyjdź i zapewnij nas o swojej Obecności.

(chwila ciszy)

(śpiew)

Chcemy się z Tobą podzielić tym,  że zbyt często idziemy na ustępstwa. Boimy się wychodzić przez szereg. Płyniemy z prądem bo mniemamy, że zażyłe życie z Bogiem jest zbyt trudne.

Jezu, Ty na szczęście powiedziałeś: „miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”. Przekonujesz, że jest już po zawodach.

To prawda. Odczuwamy przecież, że bez Ciebie Panie, jesteśmy jak te nienapompowane, sflaczałe balony. Bez powietrza nie spełniamy swojej funkcji. Póki nie ma w nas tej niewidzialnej miłości Boga i łaski Ducha świętego, jesteśmy tylko małymi, zmarszczonymi balonami.  Nikomu nie potrzebnymi.

Dlatego tym usilniej prosimy… napełnij nas Sobą!

Prośmy wspólnie o przyjście Ducha Świętego!

(śpiew)

Teraz Panie pragniemy klękać przed ołtarzem, gdzie Jesteś wystawiony i prosić naszych braci o modlitwę wstawienniczą.

Dla braci, którzy pierwszy raz spotykają się z taką formą modlitwy opiszę ją po pokrótce: Klękamy przed ołtarzem, wtedy wszyscy nakładają na nas ręce, po czym wypowiadamy o co mają się dla nas modlić bracia. To wszystko, nic trudnego, także zapraszam do skorzystania z tej formy i oddania przez ręce wspólnoty swoich spraw Panu.

Uczynię to najpierw ja, a potem każdy, kto chce.

(modlitwa wstawiennicza)

Po tej modlitwie wstawienniczej chcemy Tobie podziękować. Jesteś wielki i czynisz dla nas cuda.

Dziękujmy Mu wspólnie…

Opracował: Ks. Piotr Śliżewski