Ad
Ad

Ad
Ad
 
Ad


 

JAK SKUPIĆ SIĘ NA MSZY ŚW.? / MSZA ŚW. I ODCZUWANE NA NIEJ EMOCJE…

 

W wyniku tego, że Ofiara Mszy Świętej jest wielką i świętą tajemnicą, zdarza się, że czasem uczestnictwo w niej sprawia nam niemały problem. Pewnie nie raz każdemu z nas zdarzyło się, że po wyjściu z kościoła nie pamiętaliśmy zupełnie nic… ani czytań, ani psalmu, a co gorsze, nawet jedno zdanie z Ewangelii nie utkwiło nam w pamięci. Wszystko bowiem (słowa i formułki) wypowiadaliśmy automatycznie. Co w takim razie zrobić, aby skupić się i dobrze przeżyć Eucharystię?

Eucharystia stanowi najistotniejszy punkt w życiu duchowym człowieka. Idąc na Mszę św. naszym celem powinno być spotkanie z Panem Bogiem.

Nie powinniśmy spóźniać się na Msze św. Dobrze jest przyjść do kościoła chwilę wcześniej i ten czas wykorzystać na indywidualną rozmowę z Panem Bogiem.

Musimy się wyciszyć, ale nie popadając w ‚indywidualizm’, aby Eucharystia nie stała się jedynie naszym „prywatnym nabożeństwem”.

Aby w pełni uczestniczyć w Eucharystii i godnie przyjąć Pana Jezusa, powinniśmy oczyścić nasze serca.

Musimy zatrzymać się i wsłuchać w to, co ma nam do powiedzenia Pan Bóg.

Przynieśmy Panu Bogu ofiary z naszego życia codziennego, wszelkie smutki i radości…

Nie zapominajmy w czym tak naprawdę uczestniczymy – Jezus daje nam swoje Ciało i Krew. Z Komunii mamy czerpać siłę do przeżywania codzienności!

Podczas Mszy św., zapewne nie usłyszysz anielskich głosów z nieba i nie doświadczysz mistycznych uniesień, ale podczas tej godziny możesz zaczerpnąć wiele dobra, które po wyjściu z kościoła powinieneś zacząć sumiennie, wcielać we własne życie.

 

Dagmara Krasowska

Blogerka

Daga[.]blog[.]deon[.]pl

Facebooktwittergoogle_plus

Komentarze

Co myślą inni?

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
 

Ad
Ad

Social Media

Newsletter

Kontakt

ks. Piotr Śliżewski

ewangelizuj@gmail.com

Ewangelizacja - Ewangelia
na dziś
Ewangelizuj.pl